Nawilżanie powietrza – różne opcje

nawilżacz powietrza xiaomi smartmi

Jeśli chodzi o jakość powietrza to większość osób skupia się jedynie na jego czystości. Wiele mówi się o smogu, dymu z pieców, czy zanieczyszczeniach wydzielanych przez samochodu podczas spalania benzyny. Z pewnością mają one negatywny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, jednak nie tylko czystość wdychanego powietrza ma znaczenie. Kluczowy jest także poziom jego wilgotności.

Co warto o nim wiedzieć?

nowy nawilżacz powietrza xiaomi smartmiWilgotność znacząco wpływa na odczuwanie temperatury jak również na samopoczucie człowieka. Jeśli jest gorąco ale sucho to czujemy się lepiej niż jak jest gorąco i wilgotno – wtedy robi się duszno, parno, ubranie się lepi, a człowiek się bardziej poci. Widać to doskonale na przykładzie sauny – suchej i łaźni parowej. Z kolei zimą przy dużej wilgotności chłód jest bardziej odczuwalny i dotkliwy. A co w domu? przykładowo, w łazience po kąpieli może być bardzo parno przez co wiele osób woli wywietrzyć pomieszczenie i wstrzymać się z wejściem do niego, tak by było tam przyjemniej. Jeśli jednak jest zbyt sucho, szczególnie zimą w okresie grzewczym, to czujemy drapanie w nosie i gardle, częściej kaszlemy, łatwiej o podrażnienie błon śluzowych podczas wydmuchiwania nosa. Jest to szczególnie odczuwalne przez osoby z astmą lub innymi schorzeniami oddechowymi. Dlatego też warto zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza.

nawilżacz powietrza xiaomi smartmiTylko jak to zrobić? W celu zwiększenia wilgotności można powiesić mokry ręcznik na grzejniku, czy ceramiczny lub plastikowy zbiorniczek z wodą, która będzie parować. Jest to jednak mało precyzyjna metoda i o tego średnio skuteczna. Lepiej jest zatem zainwestować w profesjonalne urządzenie np. w nowy nawilżacz powietrza xiaomi smartmi. To niewielkie urządzenie w kształcie prostopadłościanu, które można postawić na stoliku nocnym, parapecie, czy półce. Jest białe i proste, także będzie stylem pasować do każdego pomieszczenia. Działanie jest bardzo proste – do urządzenia wlewa się wodę, która zaczyna parować. Można ustawić prędkość parowania według własnych potrzeb, a czujnik wilgotności pozwoli utrzymać ją na właściwym poziomie. Urządzenie można kupić za kilkaset złotych, co jest niemałym wydatkiem, ale na pewno będzie można go używać przez wiele lat i tym samym zapewnić sobie pełen komfort nawet przy mocnym grzaniu w zimie.

Reasumując, zdecydowanie nawilżacz powietrza od Xiaomi to dobra inwestycja do domu czy firmy. Dzięki temu małemu urządzeniu w pomieszczeniu będzie odpowiednia, optymalna wilgotność powietrza przez cały dzień, a my poczujemy się dobrze.