Całoroczny drewniany domek – sposób na idealny wypoczynek

mały domek na ogrodzie

Koszt zakupu drewnianego domku może wynosić kilkanaście, ale też kilkadziesiąt tysięcy złotych. Cena zależy od takich parametrów jak metraż, technologia produkcji czy dostępne funkcjonalności. Chcąc stworzyć ciekawe miejsce do wypoczynku latem i zimą, warto zainwestować w domek, który będzie do tego przystosowany poprzez odpowiednią izolację termiczną.

Małe domki na ogródkach

domki drewniane całoroczne w rawie mazowieckiejDomki o powierzchni do 35 metrów kwadratowych można stawiać wyłącznie na zgłoszenie, co jest prostszą i wygodniejszą drogą prawną. Całoroczne drewniane domki dostępne są w wersjach do samodzielnego złożenia lub wraz z usługą montażu. Taki domek może być parterowy lub posiadać funkcjonalną antresolę. Inwestorzy, którzy zdecydują się na pełną drogę prawną, czyli uzyskają pozwolenie na budowę, nie muszą przejmować się takimi kwestiami jak maksymalny metraż lub liczba kondygnacji. Drewno użyte do budowy domku musi być odpowiednio zaimpregnowane. W przyszłych latach należy regularnie odnawiać powłokę ochronną, dzięki czemu będzie można cieszyć się z domku przez wiele kolejnych lat. Pokrycie dachu wykonuje się z gontu bitumicznego lub papy. Dach warto też ocieplić, ponieważ tą drogą ucieka znaczna część ciepła. Do ocieplenia dachu w domku letniskowym można wybrać wełnę mineralną, styropian lub pianę poliuretanową.

mały domek na ogrodzie Funkcjonalne domki drewniane całoroczne w Rawie Mazowieckiej można zamówić w atrakcyjnych cenach. Domek może posiadać antresolę oraz przestronny taras. Po wykonaniu izolacji termicznej dachu, ścian i podłóg, domek dobrze sprawdzi się podczas całorocznej eksploatacji. Należy zadbać o to, żeby doprowadzić do niego wodę, kanalizację oraz prąd, które przydadzą się podczas dłuższych pobytów. Drewno użyte do budowy domku może być impregnowane wewnętrznie oraz zewnętrznie. Jako dodatkowe wyposażenie producenci oferują rynny i okiennice. Domek ustawia się na wcześniej przygotowanym podłożu, które musi być równe i stabilne. Najbardziej stabilna jest betonowa wylewka, ale można wykorzystać też słupki lub bloczki. Całoroczny domek letniskowy można pomalować zgodnie z własnym gustem. Dach pokryty podkładem bitumicznym jest bardziej szczelny.

Za dodatkową dopłatą producenci oferują także pokrycie dachu blachodachówką. Ocieplenie domku powinno zostać dopasowane do potrzeb inwestora – chcąc korzystać z niego często, także zimą, warto wydać więcej na dobrą izolację termiczną. Domek można ogrzewać na wiele sposobów – kotłem elektrycznym, kominkiem lub pompą ciepła. Na dachu można zainstalować panele fotowoltaiczne.