Czym są bramy rolowane?

brama garażowa w domu

Właściciele garaży już od wielu lat poszukują skutecznego sposobu na ochronę ich wnętrza. Oczywiście niezbędnym elementem takiej ochrony jest dobór właściwego rodzaju bram. Tym typem, który jest aktualnie najpopularniejszy są zdecydowanie bramy rolowane. Jedną z najważniejszych cech takich właśnie bram jest fakt, że nie wymagają one zajmowania zbyt dużych ilości miejsca. Przy tym są one gwarantem stołu procentowej ochrony wnętrza garaży, przede wszystkim przez wzgląd na bardzo wysoką jakość ich wykonania.

Bramy – jaką wybrać do garażu?

rolowane bramy garażowe w zgorzelcuDo stworzenia takich właśnie bram wykorzystywane są surowce odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak też i na kontakt z wilgocią. Aby to właśnie uzyskać, rolowane bramy garażowe w zgorzelcu są produkowane z trwałych arkuszy odpornej na uszkodzenia stali. Bramy rolowane w przeciwieństwie do tych uchylnych nie zajmują nawet centymetra wolnej przestrzeni w bezpośrednim otoczeniu wejścia do garażu czy też magazynu. Są one więc najlepszym sposobem na to, aby z jednej strony zapewnić sobie pełnię ochrony, z drugiej zaś nie utrudniać komunikacji z wnętrzem danego obiektu. Swoich wyglądem, jak również sposobem działania bramy rolowane mogą przypominać zewnętrzne rolety antywłamaniowe. Tak jak i one, bramy tego właśnie typu mogą się swobodnie poruszać na specjalnych siłownikach i prowadnicach co ważniejsze – w pełni automatycznie. W standardzie wygląd opisywanych bram jest wyjątkowo surowy co może nie przypaść do gustu wszystkim potencjalnym użytkownikom.

brama garażowa w domuDlatego też wielu producentów decyduje się na produkcję opisywanych bram również w bardziej unikalnych, często żywych kolorach. Dzięki temu uzyskać można znacznie lepsze wrażenia i efekty wizualne z wykorzystywania opisywanych bram w praktyce. W przypadku prawidłowego montażu opisywanej konstrukcji nie ma praktycznie żadnego ryzyka sforsowania jej, aby tym samym możliwe było dostanie się do wnętrza danego budynku. Bramy rolowane są jednym z bardziej skutecznych rozwiązań na uchronienie się przed dostaniem się do wnętrza chronionego budynku przez osoby niepowołane. W obecnym czasie poszukuję się możliwie jak najbardziej skutecznych rozwiązań na ochronę różnych obiektów przed włamaniem. Taką ochronę z całą pewnością stanowić mogą bramy rolowane. Są to konstrukcje, które szczególnie dobrze sprawdzać się będą w przypadku garaży.

Plusem opisywanych bram jest z całą pewnością fakt, że pozwalają one na spora oszczędność wolnej przestrzeni przy jednoczesnym braku niekorzystnego wpływu na komunikację. Dodatkowo, bramy rolowane wyglądają atrakcyjnie i nowocześnie.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Bramy