Jak dobrać zegar do pokoju?

piękny zegar na ścianę

Odkąd prawie każdy posiada telefon komórkowy, smartwatch, czy inne urządzenie elektroniczne pokazujące godzinę to klasyczne zegary przestały być potrzebne w pomieszczeniach. Co nie oznacza jednak, że nie można ich tam umieszczać. Mogą być ozdobą, stylowym dodatkiem w wielu stylach wnętrzarskich, przydają się także w szkole czy szpitalu gdzie nie zawsze można używać komórek, a chce się kontrolować czas.

Domowy zegar na ścianę

modny zegar rustykalny na ścianęPojawia się zatem pytanie: jaki zegar kupić do pomieszczenia tak by tam w stu procentach pasował i stanowił niebanalną ozdobę? W przypadku budynków użyteczności publicznej, takiej jak urzędy, przychodnie, czy też szkoły stawia się zwykle na proste zegary ścienne o okrągłej tarczy i wyraźnie zaznaczonych cyfrach. Jasny blat i ciemne wskazówki są widoczne z daleka. Dodatkowo takie miejsca zwykle mają proste wnętrza malowane białą lub inną jasną farbą zatem taki zegar nie będzie odstawał od reszty pokoju. Co jednak z pomieszczeniami domowymi urządzonymi w różnych stylach? A co z klimatycznymi hotelami, czy firmami kreatywnymi? Tu mamy większe pole do popisu. Na przykład modny zegar rustykalny na ścianę wykonany z naturalnego drewna będzie piękną dekoracją, która przyciągnie wzrok. Pasuje też do wystroju góralskiego, czy wiejskiego. Drewno to materiał trwały, wykonuje się z niego też meble więc całość będzie na pewno ze sobą współgrać.

piękny zegar na ścianę Zegary metalowe w formie miedzianych lub czarnych konturów ze wskazówkami szturmem podbiły serca miłośników stylu industrialnego, loftowego, a nawet nowoczesnego. Często mają one spore rozmiary, więc stanowią wyrazistą dekorację ścienną. Można jednak pokusic się o zegary które częściowo składa się samodzielnie – cyferki można układać w różnych miejscach na ścianie np. bliżej lub dalej wskazówek. Taki zegar, podobnie jak te kolorowe czy z nadrukami (bajkowe postaci, kwiaty, słońce, zabawne napisy), sprawdzą się w pokoju dziecka, przedszkolu, czy w też agencji reklamowej. Warto zaznaczyć, że poza zegarami ściennymi można kupić też duże zegary stojące z wahadłem (idealnie do hoteli czy restauracji w stylu retro), jak również mniejsze zegary biurkowe np. do gabinetu szefa.

Zegar nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia wnętrz, ale na pewno będzie piękną ozdobą i praktycznym dodatkiem. Można go zawieśić na ścianie, postawić na biurku czy podłodze. Szeroki wybór stylów oraz różnorodnych kolorów sprawi, że znajdziemy idealny model zegara do pokoju urządzonego w domu, mieszkaniu, nowoczesnym biurze, czy kreatywnej agencji reklamowej.