Zalety stylowego sufitu napinanego

sufit napinany

Podczas wykańczania wnętrza trzeba podjąć wiele ważnych decyzji – wybór odpowiedniego sufitu to jedna z nich. Inwestorzy, którzy chcą wykonać sufit podwieszany, mogą zdecydować się na klasyczne rozwiązanie z płyt GK lub wybrać sufit napinany, który charakteryzuje się zupełnie innymi parametrami. To rozwiązanie zyskuje na popularności.

Stylowy sufit napinany – czy warto wykonać?

sufit napinany Do podświetlania go wykorzystuje się diody LED. Zamiast płyty kartonowo-gipsowej używany jest specjalny materiał wykonany z polichlorku winylu, który może być gładki lub zadrukowany. Inna nazwa tego rozwiązania to sufit naciągany. Składa się on przede wszystkim ze specjalnie przygotowanego materiału, który jest rozciągany i zawieszany na uchwytach przyczepionych do ścian przy suficie. Wymaga to nagrzania pomieszczenia oraz samego materiału, co sprawia, że sufit staje się bardziej elastyczny. Sufit montuje się szybko i bez zbędnych zabrudzeń – trzeba jednak zachować ostrożność, żeby nie uszkodzić materiału w trakcie naciągania. W większych wnętrzach czas montażu wzrośnie. Doświadczeni fachowcy są w stanie przeprowadzić montaż sufitu napinanego w czasie od kilku do kilkunastu godzin.

sufit napinany Czystość i szybkość to jednak nie jedyne zalety sufitu napinanego, gdyż może on posiadać także walory ozdobne dzięki zadrukowanej powierzchni. W takiej kwestii jak stylowy sufit napinany Warszawa ma wiele do zaoferowania – materiał przygotowuje się na indywidualne zamówienie po dokonaniu dokładnych pomiarów. Podczas zbierania wymiarów sprawdza się zarówno długości ścian, jak i przekątne pomieszczenia – ma to znaczenie podczas montażu sufitu. W przypadku nierównoległych ścian materiał musi być dopasowany do ich kształtu. Do montażu używa się rozmieszczonych obwodowo gumowych zaczepów, które wszywa się w materiał. W branży nazywa się je harpunami. Czas oczekiwania na gotowy sufit wynosi od 3 do 6 tygodni, zależnie od rozmiaru i sposobu wykończenia. Podczas montażu sufitu trzeba wykazać się wyczuciem, zdolnościami manualnymi i precyzją, więc nie jest wskazane robienie tego samodzielnie.

Ciekawym i popularnym rozwiązaniem są zadrukowane sufity podwieszane, które przedstawiają nocne niebo upstrzone gwiazdami. Taki sufit można powiesić w salonie, sypialni lub pokoju dziecka. Czyszczenie sufitu podwieszanego nie wymaga żadnych dodatkowych środków chemicznych – wystarczy zastosować mokrą ścierkę. Szczeliny między sufitem, a ścianą kamufluje się listwami maskującymi. Do napinania sufitu trzeba użyć specjalnych narzędzi, które pozwalają na precyzyjną i delikatną pracę.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom